V živote nerobím veci, ktoré sú mi nepríjemné, hovorí Jenovéfa Boková

, 27.03.2019 08:00

Česká herečka Jenovéfa Boková počas uplynulého víkendu získala cenu Český lev za hlavný ženský herecký výkon vo filme Chvilky. So svojou postavou však nemá vraj takmer nič spoločné.

Ocenená herečka Jenovéfa Boková.
Ocenená herečka Jenovéfa Boková. Autor: Profimedia

„Anežka je dosť komplikované dievča, ktoré je stratené v tom, čo chce. Hrozne sa rozdáva pre ostatných ľudí, pre svoju rodinu, ale zabúda na toho najdôležitejšieho človeka – na samú seba,“ povedala počas pondelňajšej návštevy Bratislavy Jenovéfa Boková.

Herečka Jitka
		Schneiderová v pastelovej
		kreácii...
Herečka Jana Plodková
		v kreácii
		Vivienne...
+5Slovenská influencerka
		a módna dizajnérka
		Vanda...

Pôvabná česká herečka prišla uviesť snímku Chvilky v rámci festivalu Febiofest. Prezradila tiež, že si ju režisérka Beata Parkanová vybrala do role bez kastingu. „Pretože vraj mám v sebe život, oheň, niečo, čo ona potrebovala. Vzhľadom na to, že Anežka celú dobu na plátne veľa nerobí, je to len také pozeranie, všetko sa odohráva v jej vnútri, potrebovala niekoho, kto to zahrá očami,“ poznamenala na margo svojej filmovej hrdinky.

Zároveň však dodala, že s postavou, ktorá jej priniesla prestížne ocenenie Český lev a tiež Cenu českej filmovej kritiky nemá veľa spoločného. „Som úplne iná, hovorím, čo si myslím, ona ticho trpí a nedokáže si pomôcť. Ja som sa v živote rozhodla, že si nebudem robiť veci, ktoré sú mi nepríjemné. V tom sme iné, ale empatiu voči ostatným ľuďom máme podobnú.“

Vo filme okrem Bokovej účinkuje aj slovenský herec Marek Geišberg či Jaroslava Pokorná, Viktor Tauš, Alena Mihulová alebo Lenka Vlasáková.

#rola #povaha #človek #Jenovéfa Boková #Chvilky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku