Chandler z Priateľov oslavuje 50! Slávu televíznej hviezdy nikdy neprekročil

19.08.2019 00:00

Amerického herca Matthewa Perryho, ktorý 19. augusta oslavuje päťdesiatku, po celom svete preslávila rola Chandlera v televíznom seriáli Priatelia.

Herec Matthew Perry na archívnom zábere.
Herec Matthew Perry na archívnom zábere. Autor: SITA/AP, Rich Fury

Od roku 2004, keď sa skončilo natáčanie seriálu Priatelia, hral Perry v niekoľkých filmoch a mal tiež hlavnú úlohu v krátkom seriáli Studio 60. Odštartovať úspešnú kariéru po seriáli Priatelia, tak ako to napríklad dokázala jeho kolegyňa Jennifer Aniston, sa mu ale tak celkom nepodarilo.

Rodák z Williamstown v štáte Massachusetts sa po niekoľkých rolách v sitkomoch prvýkrát presadil vo filme v roku 1988, keď si zahral jednu z menších rolí v snímke Jimmy Reardon s River Phoenixom. Veľký zlom v jeho kariére to však neprinieslo, naďalej zostával hercom druhoradých rolí v televíznych projektoch.

Herci Matthew Perry a
		Jennifer Aniston
		na...
Seriál Priatelia aj 15
		rokov po skončení
		sú...
+4Svet by sa mal zmieriť,
		že nikdy
		neuvidí...

Zlom v jeho kariére nastal až v roku 1994, kedy bol vybraný do jednej z hlavných rolí seriálu o skupine mladých Newyorčanov, ktorý sa zrodil v hlavách scenáristov Davida Cranea a Marty Kauffmanovej. Seriál Priatelia (Friends) sa od svojho prvého uvedenia na obrazovky stal kultúrnym fenoménom.

To sa následne odrazilo aj v honorároch hlavných postáv – keď natáčanie začínalo, brali herci 22 500 dolárov za diel, v deviatej a desiatej sezóne si však už každý z hercov, ktorí o honorároch vyjednávali spoločne, pripísal na konto milión dolárov za epizódu.

Po skončení nakrúcania seriálu sa však Perry, ktorý už v čase nakrúcania bojoval so závislosťami od liekov, alkoholu i drog, príliš nepresadil. V roku 2000 bola však výnimkou rola po boku hviezdneho Bruce Willisa v snímke Môj sused zabijak. Jeho zatiaľ posledným filmom je komédia Znovu sedemnásťročný z roku 2009.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rola #priatelia #päťdesiatka #Matthew Perry #kariéra #jubileá hviezd #film
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Teplé kúpele pre vás môžu byť ten najlepší spôsob relaxácie.
Myslite na zadné dvierka, rodinu...

+ Cestovanie do práce nemusíte riešiť, budete stále pracovať z domu.
Vaša finančná situácia sa dá...