Kasting do šou Zem spieva ovládli heligónky! Tipnite si, koľko ich bolo

Folklórna šou Zem spieva má za sebou prvý kasting. V prostredí martinského Múzea slovenskej dediny sa za príjemného slnečného počasia stretli prví súťažiaci tejto folklórnej šou.

20.09.2019 00:00
Zem spieva V Foto:
Kasting do šou Zem spieva sa konal v prostredí martinského Múzea slovenskej dediny.
debata

Aj keď zatiaľ nie je známe, ktorí súťažiaci postúpia, vieme povedať, že zatiaľ mala najväčšiu účasť kategória spev, do ktorej prišlo až 70 prihlášok. Najobľúbenejším nástrojom bola heligónka, na kastingu ich bolo až 39.

Kasting do šou Zem spieva sa konal v prostredí... Foto: Vlado Radosa
Zem spieva Kasting do šou Zem spieva sa konal v prostredí martinského Múzea slovenskej dediny.

Najbližší verejný kasting bude v nedeľu v Starej Ľubovni, ktorá ešte môže premiešať karty, keďže na východnom Slovensku je veľa folkloristov a súborov. Semifinalisti šou Zem spieva budú známi po ukončení a vyhodnotení všetkých kastingov – martinského, ľubovnianskeho a videokastingu pre zahraničných Slovákov. Z nich porota vyberie spolu 63 súťažiacich, ktorých diváci uvidia v semifinálových kolách začiatkom roka 2020.

Kastingy Zem spieva sú po prvý raz prístupné aj verejnosti. Tá si mohla pozrieť vystúpenia súťažiacich, ale navštíviť aj uličku s ľudovými remeslami. Organizátori pripravili pre návštevníkom aj malý festival remesiel, v ktorom si mohli fanúšikovia folklóru a ľudového umenia pozrieť, ako tradičné výrobky vznikajú.

debata chyba

+ Pripravte si bylinkový čaj a horúci kúpeľ, uvoľníte telo aj myseľ.
Spamätajte sa, potrebujete si nájsť...

+ Nehľadajte argumenty ako to nejde urobiť, budete len na smiech.
Neobávajte sa vypýtať si zľavu ak na ňu máte...