Kasting do šou Zem spieva ovládli heligónky! Tipnite si, koľko ich bolo

20.09.2019 00:00
Zem spieva V
Kasting do šou Zem spieva sa konal v prostredí martinského Múzea slovenskej dediny. Autor:

Folklórna šou Zem spieva má za sebou prvý kasting. V prostredí martinského Múzea slovenskej dediny sa za príjemného slnečného počasia stretli prví súťažiaci tejto folklórnej šou.

Aj keď zatiaľ nie je známe, ktorí súťažiaci postúpia, vieme povedať, že zatiaľ mala najväčšiu účasť kategória spev, do ktorej prišlo až 70 prihlášok. Najobľúbenejším nástrojom bola heligónka, na kastingu ich bolo až 39.

Kasting do šou Zem spieva sa konal v prostredí...
Kasting do šou Zem spieva sa konal v prostredí martinského Múzea slovenskej dediny. Autor: Vlado Radosa

Najbližší verejný kasting bude v nedeľu v Starej Ľubovni, ktorá ešte môže premiešať karty, keďže na východnom Slovensku je veľa folkloristov a súborov. Semifinalisti šou Zem spieva budú známi po ukončení a vyhodnotení všetkých kastingov – martinského, ľubovnianskeho a videokastingu pre zahraničných Slovákov. Z nich porota vyberie spolu 63 súťažiacich, ktorých diváci uvidia v semifinálových kolách začiatkom roka 2020.

Kastingy Zem spieva sú po prvý raz prístupné aj verejnosti. Tá si mohla pozrieť vystúpenia súťažiacich, ale navštíviť aj uličku s ľudovými remeslami. Organizátori pripravili pre návštevníkom aj malý festival remesiel, v ktorom si mohli fanúšikovia folklóru a ľudového umenia pozrieť, ako tradičné výrobky vznikajú.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Je načase prestať s vašim zlozvykom, škodí to nadmieru vášmu zdraviu.
Skúste investovať rozumne, zúročí sa...

+ Pokúste sa vyhnúť sa stresu v práci aj doma, neprospieva to vášmu zdraviu.
Nerobte unáhlené rozhodnutia vo...