Takmer 700 postáv, 46 lokácií! RTVS dokončila Hniezdo, sľubuje divákom veľa

Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) ponúkne divákom od začiatku budúceho roka nový 12-dielny dramatický seriál režiséra Branislava Mišíka s názvom Hniezdo.

30.10.2019 14:27
Záber z nakrúcania seriálu Hniezdo. Na snímke v... Foto:
Záber z nakrúcania seriálu Hniezdo. Na snímke v centre herci - zľava: Juraj Hrčka, Zuzana Frenglová, Marek Geišberg a Katarína Šafaríková.

Tvorcovia sľubujú napätie, emócie, kriminálnu zápletku a manželský život v celej jeho pestrosti. O dokončení seriálu informovala RTVS v stredu.

„Hniezdo je odvážnou a emotívnou sondou do života troch manželských párov žijúcich v malom meste. Ich životy, ktoré sa vzájomne prepletajú, ovplyvňuje novorodenec. Témou nového seriálu je rodina a čoraz pálčivejší problém bezdetných manželstiev a adopcie,“ priblížili tvorcovia.

V seriáli sa popri Soni Norisovej, Alexandrovi Bártovi, Mariánovi Mitašovi a Andrei Karnasovej predstavia aj Marek Geišberg, Katarína Šafaríková, Zuzana Frenglová a Pavel Višňovský. Dramaturgicky sa podeň podpísala Dana Garguláková. Scenár vytvorili Alena Bodingerová, Peter Nagy a Naďa Jurkemik.

Nakrúcanie trvalo 62 dní, herci a filmový štáb točili celkovo na 46 lokáciách. Nakrúcalo sa v Bratislave, Trenčíne, okolí Bratislavy, ale aj v priestoroch RTVS. „Architekt Braňo Mihálik aj výprava pod vedením Tomáša Bakočku nemali čas na nádych. Pokiaľ sa nakrúcalo, tak časť výpravy zariaďovala alebo likvidovala ďalšie priestory. Aj napriek tomu, že bolo veľmi veľa exteriérov, bol asi tento seriál v priazni vyššej moci, nakoľko ani raz sme nemuseli natáčanie zrušiť, či už kvôli počasiu alebo hercom a tých bolo naozaj neúrekom,“ uviedla producentka RTVS Zuzana Balkóová.

Ako dodala, popri veľkom množstve lokácií je seriál bohatý aj na množstvo postáv. V seriáli bolo obsadených 21 hlavných postáv, 76 epizódnych postáv a komparzistov. „Najväčšia výzva to bola pre výtvarníčku Luciu Šedivú, ktorej úlohou bolo pre všetkých hercov, komparzistov a vedľajšie postavy pripraviť kostýmy. Za štyri mesiace sa ich v seriáli vystriedalo takmer 700,“ uzavrela Balkóová.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #hniezdo #koniec #novinka #RTVS #seriál

+ Nemali by ste podceňovať ústnu hygienu, úsmev sa oplatí.
Ak ste presvedčený o zmene pracovného miesta,...

+ Starajte sa o svoje telo za každých okolností.
Dnes prežijete v práci nepríjemnú situáciu, vyriešte ju okamžite,...