Po Colmanovej si kráľovnú Alžbetu v slávnom seriáli zahrá táto dáma!

02.02.2020 00:00

Obľúbený historický seriál Koruna (The Crown), ktorý sa venuje času vlády britskej kráľovnej Alžbety II., sa skončí piatou sériou.

Herečka Imelda Staunton na archívnom zábere z...
Herečka Imelda Staunton na archívnom zábere z októbra 2019 (vľavo). Zástupcovia Netflixu potvrdili, že si zahrá v piatej sérii populárneho seriálu Koruna (The Crown) britskú panovníčku Alžbetu II.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP

Herečku Oliviu Colmanovú v nej v úlohe panovníčky nahradí Imelda Staunton, známa napríklad z filmov o čarodejníckom učňovi Harrym Potterovi. S odvolaním sa na streamovaciu službu Netflix o tom informoval spravodajský server BBC.

Seriál Koruna mal premiéru v roku 2016. Pôvodne sa hovorilo o tom, že seriál, ktorý zachytáva osudy britskej kráľovnej Alžbety II. a jej rodiny, bude mať šesť sérií. Tvorca seriálu Peter Morgan ale teraz oznámil, že piatou sa The Crown skončí. Podľa BBC skončí dej seriálu v 21. storočí, a zachytí tak ešte aj udalosti okolo smrti princeznej Diany, ktorá zomrela pri autonehode v Paríži v roku 1997.

V prvých dvoch sériách seriálu kráľovnú Alžbetu II. stvárnila herečka Claire Foy. V tretej si vladárku zahrala držiteľka Oscara Olivia Colman, ktorá sa v úlohe objaví aj v pripravovanej štvrtej sérii. V tej by sa mal seriál dostať do éry premiérky Margaret Thatcherovej.

Podľa skorších informácií ju stvárni Gillian Anderson známa napríklad ako agentka Dana Scullyová zo seriálu Akty X. Už v štvrtej rade sa objaví aj princezná Diana, ktorú stvárni Emma Corrin.

Ústrednú úlohu po Colmanovej podľa Netflixu v piatej, záverečnej sérii prevezme herečka Imelda Staunton.

#The Crown #rola #kráľovná Alžbeta II. #Imelda Staunton
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vaša moletná postava si nájde priaznivcov, zvýšite si sebavedomie.
Nenechávajte plánovanie letných akcií...

+ Pred cestou k rodičom nezabúdajte na dobrú náladu a pokoj.
Krásne počasie využijete a kúpite priateľovi...