Zomrela slávna Bond-girl z Goldfingera Pussy Galore! Dožila sa 94 rokov

07.04.2020 10:19
Záber z roku 1964: Britská herečka Honor...
Záber z roku 1964: Britská herečka Honor Blackman a jej kolega z filmu Goldfinger - predstaviteľ Jamesa Bonda Sean Connery. Autor:

Vo veku 94 rokov zomrela v pondelok Honor Blackmanová, britská herečka, ktorá sa preslávila najmä rolou Bondovho dievčaťa Pussy Galore vo filme Goldfinger z roku 1964, ako aj postavou Cathy Galeovej v seriáli The Avengers (Pomstitelia).

Ako s odvolaním sa na príbuzných informovala britská rozhlasová stanica BBC, Blackman zomrela prirodzenou smrťou vo svojom dome v meste Lewes v grófstve East Sussex.

Bondovka Goldfinger, kde hrala po boku Seana Conneryho, je hodnotená ako jeden z najlepších filmov celej série. Blackman bola o päť rokov staršia ako Connery a bola považovaná za najstaršiu herečku, aká kedy hrala na Bond girl. V čase nakrúcania mala 39 rokov. Tento „rekord“ však neskôr prekonala talianska herečka Monica Bellucci v bondovke Spectre.

Za svoju viac ako 60 rokov trvajúcu kariéru Blackman hrala v 60 filmoch a televíznych seriáloch.

Záber z roku 1969: Britská herečka Honor Blackman.
Záber z roku 1969: Britská herečka Honor Blackman. Autor: SITA/AP, Leonard Brown

Jej hviezdnym obdobím boli 60. roky, keď si zahrala v spomínanej bondovke. V druhej polovici 60. rokov účinkovala aj v zahraničných filmoch, pričom spolupracovala so Simone Signoretovou, Jean Sebergovou, Brigitte Bardotovou či Deanom Martinom.

V 70. rokoch jej sláva postupna pohasínala a vo filmoch sa jej ušli čoraz menšie roly. Zahrala si však s Charlesom Bronsonom, Christopherom Leem i mladou Natassjou Kinskou.

K jej úspešnej kariére patrili aj divadelné roly v produkciách ako Zvuk hudby, My Fair Lady a Kabaret.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#úmrtie #herečka #Bond-girl
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyskúšajte pred spaním vypiť pohár zeleného čaju, je vhodný hlavne na pleť.
Nenechajte sa odradiť, aj keď...

+ Snažte sa konzumovať viac jedla so strukovinami.
Určite si priority a snažte sa ich dodržať a nezanedbávať...