Najsexi striptér z plátna oslavuje! Tatum má 40, pamätáte si ho aj takto?

26.04.2020 10:00

Jeho chlapčenský šarm, pevné svaly a imidž tak trošku zlého chlapca z neho pred rokmi spravili miláčika ženského publika. Herec Channing Tatum, ktorý sa presadil naprieč žánrami, oslavuje okrúhle jubileum.

Channing Tatum na premiére seriálu...
Channing Tatum na premiére seriálu "Comrade Detective" v Los Angeles. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Tatum sa narodil 26. apríla 1980 v meste Cullman v Alabame, odkiaľ sa rodina presťahovala do oblasti pri rieke Pascagoula. Už ako tínedžer prejavil veľký pohybový a športový talent a postupne vyskúšal niekoľko druhov športu, od amerického futbalu, cez bojové umenia až po basketbal.

Hoci získal štipendium na základe svojich športových výsledkov, neskôr ho z vysokej školy vyhodili a tak sa vrátil domov. Začal sa živiť ako striptér a tanečník v nočných kluboch, čo neskôr s úspechom zužitkoval aj na filmovom plátne.

Channing
		Tatum, Alex Pettyfer v snímke Magic Mike.
Herečka a
		moderátorka vyhlásenia cien MTV Movie...
+17Channing Tatum s
		tehotnou manželkou Jennou...

V nezávislom, no komerčne úspešnom filme Magic Mike, sa podelil o skúsenosti zo striptérskych čias a film sa dočkal aj pokračovania pod názvom Magic Mike XXL. Obe snímky však Tatum nakrúcal už ako ostrieľaná a úspešná filmová hviezda.

Jeho kariéru pred kamerami odštartovalo účinkovanie v hudobných videách a v reklame. V roku 2006 sa potom objavil vo filme Let's Dance, kde predviedol tanečné umenie a zoznámil sa tiež s dnes už bývalou manželkou Jennou Dewanovou. Nasledovali úlohy v akčnom aj romantickom žánri. Tatum sa objavil napríklad vo filmoch Dear John, Let's Dance 2, Vedľajšie účinky či remake slávneho seriálu 21 Jump Street, ktorý dostal filmovú podobu a pre úspech sa dočkal aj druhého filmu s názvom 22 Jump Street.

Herec Channing Tatum na zábere z filmu Magic...
Herec Channing Tatum na zábere z filmu Magic Mike XXL. Autor: © Warner Bros.

Herecky nepochybne zaujal vo filme Foxcatcher, ktorý v roku 2014 žal úspechy a vyniesol Tatumovi a jeho kolegom Markovi Ruffalovi a Stevovi Carellovi niekoľko cien na festivaloch. Zatiaľ posledným (no menej výrazným) filmovým predstaviteľom bol jeho kovboj Tequila v akčnom filme Kingsman: Zlatý kruh.

S exmanželkou Jennou Dewanovou, ktorú spoznal pri nakrúcaní filmu Let's Dance, tvorili dlhé roky ideálny pár Hollywoodu. Spoločne vychovávali dcérku Everly. Ešte v roku 2018 však prekvapivo ohlásili rozchod a o rok neskôr ich súd aj rozviedol. Tatum randil napríklad s britskou speváčkou Jessie J, ale aj ich vzťah sa pred pár týždňami skončil.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #tanec #striptér #kariéra #jubileá hviezd #Hollywood #film #Channing Tatum

+ Nezanedbávajte svoje zdravie, mohlo by sa vám to vypomstiť.
Čaká vás ťažký pracovný týždeň, ale hlavu...

+ Nepresviedčajte sa sám o tom, že je všetko v poriadku, radšej riešte problémy.
Posúvate sa v práci stále...