Šišková oslavuje 60-ku! Hviezdu z nej urobil Hřebejk, takto sa menila rokmi

, 30.06.2020 00:00

Slovenská herečka Anna Šišková je dobre známa svojim krajanom, ale aj českým divákom. Práve v Česku dostala aj najvýraznejšiu filmovú príležitosť.

Herečka Anka Šišková na zábere z Plesu v opere.
Herečka Anka Šišková na zábere z Plesu v opere. Autor: Ples v opere

Herečku narodenú 30. júna 1960 v Žiline pre film objavil režisér Jan Hřebejk, keď ju obsadil do svojho filmu Musíme si pomáhať. Šišková za rolu získala v roku 2001 Českého leva, snímka bola nominovaná na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film a s jeho úspechom prišla aj popularita pre sympatickú blondínku.

Anna Šišková sa herectvu venovala už od gymnázia, a hoci šla študovať Pedagogickú fakultu, už za štúdií sa stala členkou činohry Divadla Jonáša Záborského v Prešove. Potom prešla do trnavského Divadla pre deti a mládež a následne do bratislavského Divadla Astorka Korzo '90. Dvakrát získala slovenské divadelnú cenu Dosky.

Herečka Anka Šišková (vľavo) a jej dcéra Dorota...
Herečka Anka Šišková (vľavo) a jej dcéra Dorota Nvotová. Autor: Profimedia

Po úspechu s Českým levom na seba ponuky z Česka nenechali dlho čakať. Hrala v niekoľkých ďalších filmoch, sa snímkou ​​Kruté radosti prišla ďalšia nominácia na Českého leva. Televízni diváci sa s ňou mohli stretnúť v seriáloch Miesto v živote a Letisko. Aj v posledných rokoch herečka pendluje medzi Prahou a Bratislavou.

Anna Šišková je matkou dvoch dcér. Dorota Novotová, ktorej otcom je hudobník Jaroslav Filip, je herečkou a speváčkou, Tereza Nvotová, ktorá je dcérou režiséra Juraja Nvotu, je režisérkou dokumentárnych filmov a herečkou.

Rok 1993: Herečka
		Anka Šišková na zábere z
		hry...
Rok 2006: Herečka Anka
		Šišková na zábere
		zo...
+20Rok 2008: Herečka Anka
		Šišková na zábere
		z...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#kariéra #jubileá hviezd #herectvo #Česko #Anna Šišková
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebudete sa cítiť príliš dobre na to, aby ste cestovali celú noc.
Sústreďte sa na prácu, ktorá vás...

+ Dbajte na to, aby ste mali dostatočné množstvo fyzickej aktivity.
Kupujte tovar, na ktorý máte...