Vinnetouova sestra Nšo-či oslavuje! Maria Versini dovŕšila osemdesiatku

10.08.2020 16:35
Herečka Marie Versini a jej kolega Lex Barker...
Herečka Marie Versini a jej kolega Lex Barker na zábere z nakrúcania Vinnetou v roku 1963. Autor:

Francúzska herečka Marie Versini, ktorá sa v 60. rokoch preslávila rolou Nšo-či, mladšej sestry apačského náčelníka Vinnetoua, oslavuje 10. augusta osemdesiatiny.

Versini, ktorá prišla v roku 2013 spolu s predstaviteľom Winnetoua hercom Pierrom Bricom na Open Air Festival Trutnov v susednom Česku, hrala vo viac ako 30 filmoch.

Jej rodina pochádzala z Korziky, otec bol profesorom na Sorbone v Paríži. Už v 17 rokoch sa stala členkou významnej divadelnej scény Comédie-Française. Tu úspešne účinkovala, okrem iného v Shakespearovej dráme Romeo a Júlia.

V roku 1956 úspešne debutovala vo filme, svoju prvú väčšiu rolu získala v roku 1958 v anglickom filme A Tale of Two Cities. Vďaka svojim jazykovým schopnostiam (hovorí po taliansky, anglicky, francúzsky a nemecky) sa uplatnila aj v ďalších zahraničných filmoch, napríklad v americkom filme Parížske blues.

V roku 1963 zvíťazila v konkurze na svoju najznámejšiu rolu Vinnetouovej sestry Nšo-či v snímke Vinnetou, čo jej zabezpečilo veľkú popularitu. Potom si zahrala ešte v niekoľkých ďalších dobrodružných filmoch natočených na námete kníh Karla Maya. V 70. a 80. rokoch hrala najmä v televízii. Napísala životopisnú knihu pod názvom „Bola som Vinnetouva sestra“.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vinnetou #rola #Maria Versini #kariéra #jubileá hviezd
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak sa cítite chorý neváhajte a ostaňte doma, neohrozujte svoje okolie.
Pracovať môžete aj doma, zároveň sa...

+ Doprajete si veľa kvalitného spánku, budete potrebovať novú energiu.
Vitamín D môžete načerpať aj na...