Ostrihoňovej premiéra v RTVS je tu! Jej prvou témou sú páry rovnakého pohlavia

Vo štvrtok 4. marca o 21.35 h na Jednotke štartuje vynovená panelová diskusná relácia Silná zostava. Moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová otvorí naživo so svojimi hostkami v štúdiu prvú vážnu tému.

04.03.2021 14:11
Silna zostava Foto:
Moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová.
debata (5)

Diskusná relácia Silná zostava prešla viacerými dramaturgickými zmenami a v obnovenej podobe sa po takmer ročnej prestávke vracia na televízne obrazovky RTVS, tentokrát na Jednotku. Vo vysielaní sa objaví každý štvrtok večer po relácii Zlaté časy.

Témy vynovenej panelovej diskusie však budú rovnako pútavé a často môžu byť podnetom na zamyslenie nielen pre hostky v štúdiu, ale aj pre divákov pri televíznych obrazovkách. "Silná zostava sa mi páči. Dáva mnohým príležitosť skúsiť si nejakým spôsobom povymieňať svoje názory. Ja som prirodzene zvedavý človek, zaujíma ma svet okolo mňa, a preto je mi cťou, že môžem byť súčasťou tohto projektu,“ hovorí nová moderátorka relácie Veronika Cifrová Ostrihoňová.

Moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová... Foto: RTVS
Veronika Cifrova Ostrihonova Moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová (vpravo) a komička Simona Salátová.

Ženské obsadenie panelistiek bude každý týždeň v pravidelnom čase hovoriť o slabých miestach v našej spoločnosti a diskutovať o svojich názoroch aj na témy, o ktorých sa až tak často nahlas nehovorí. Témou prvého vysielania budú páry rovnakého pohlavia. Sú na Slovensku neviditeľné? Po desiatich rokoch u nás prebieha sčítanie obyvateľov. Prvýkrát sa dozvieme, koľko ľudí na Slovensku žije v partnerstve s osobou rovnakého pohlavia. Čo nám však dáta zo sčítania nepovedia?

Diskutovať s moderátorkou Veronikou Cifrovou Ostrihoňovou a stálou hostkou Silnej zostavy – komičkou Simonou Salátovou bude aj etnologička Jana Fúsková a ústavná právnička Lucia Berdisová. "Celému tvorivému tímu relácie Silná zostava držím palce. Som rád, že sa tvorcovia púšťajú aj do tém, o ktorých sa často verejne nehovorí a som zároveň presvedčený, že práve verejnoprávna televízia je priestor, kde by sa o takýchto témach malo diskutovať,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Veronika Cifrová Ostrihoňová

+ Zmena tréningového prostredia môže obnoviť váš záujem o cvičenie.
Networking a budovanie profesijných vzťahov...

+ Na materské znamienka nie je vhodné obdobie, neunáhlite sa.
Vo financiách sa riešenie nájde, ale...