Kuchárska novinka RTVS už v nedeľu! Tu sú pravidlá šou pod taktovkou michelinského šéfkuchára

Na obrazovkách RTVS štartuje kuchárska šou Pravidlá mojej ženy, v ktorej si dva páry pod vedením michelinského šéfkuchára Petra Duranského zmerajú svoje sily v príprave chutných jedál.

15.01.2023 00:00
Pravidlá mojej ženy, DUranský Foto:
Na obrazovkách RTVS štartuje kuchárska šou Pravidlá mojej ženy.
debata

Šefkuchárskou hviezdou novej šou bude Peter Duranský, ktorý je prvým Slovákom, ktorý získal Michelinskú hviezdu a patrí medi najúspešnejších Slovákov vo svete gastronómie.

Súťaž sa skladá z dvoch kôl. V 1. kole je úlohou žien z každého súťažiaceho páru navariť zadané jedlo pod vedením šéfkuchára. Muži zo súťažných párov nemajú žiadne informácie o pripravovaných jedlách. Po ukončení varenia so zaviazanými očami ochutnávajú pripravené jedlá a výlučne podľa chuti udeľujú body.

V 2. kole šéfkuchár odhalí súťažný recept, ktorý majú pripraviť muži zo súťažných párov a ženám z každého súťažného páru odovzdá v obálke postup jeho prípravy. Ženy následne navigujú mužov pri príprave určeného jedla prostredníctvom dorozumievacieho zariadenia a obrazovky. Po 2. kole ženy so zaviazanými očami ochutnávajú jedlá, ktoré uvarili muži a výlučne podľa chuti udeľujú pripraveným jedlám body.

zväčšiť Šefkuchárskou hviezdou novej šou bude Peter... Foto: RTVS
Peter Duranský Šefkuchárskou hviezdou novej šou bude Peter Duranský.

Jedlá ochutnáva aj šéfkuchár a podľa svojho uváženia udeľuje body pre jednotlivé súťažné páry, ktorými ohodnotí prípravu jedál ženami oboch súťažných párov v 1.kole, jedlá pripravené mužmi v 2.kole a celkovú spoluprácu každého zo súťažných párov počas celej súťaže. Súťaž vyhráva ten súťažný pár, ktorý dosiahne v celkovom hodnotení vyšší počet bodov. Tento pár získava cenu v súťaži a postup do ďalšej relácie, v ktorej si bude súťažiť s ďalším súťažným párom.

"Je to pre mňa niečo nové, keďže ide o úplne odlišnú formu varenia, na akú som zvyknutý. Samozrejme, teším sa a dúfam, že odovzdám súťažiacim niečo z toho, čo som sa sám naučil, kus seba a možno to zmení ich pohľad na prípravu jedál a varenie celkovo,“ vyjadril sa šéfkuchár Peter Duranský.

Ak ste odvážny pár a funguje vám to spoločne aj v kuchyni, príďte predviesť kuchárske svoje umenie do novej šou a zabojujte o hlavnú výhru. Už teraz sa môžete prihlásiť cez jednoduchý webový dotazník na stránkach RTVS.

Šou Pravidlá mojej ženy budú môcť diváci sledovať od 15. januára každú nedeľu o 18.20 h na Jednotke.

VIDEO: S renomovanými šéfkuchármi Jaroslavom Žídekom a Petrom Duranským sme sa zhovárali o slovenskej gastronómii, slovenskom zákazníkovi a jeho plusoch, ale aj chybách či potrebe väčšej propagácie domácej gastroscény vo svete.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pravidlá mojej ženy
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezabúdajte na úrazové poistenie, raz vám určite pomôže z ťažkostí.
Dnes si nič neodkladajte na neskôr, nemuseli...

+ Nezabúdajte ani na vaše pery, potrebujú tak isto starostlivosť.
Využívajte zľavy, avšak dávajte si pozor aby ste...