Kanadský premiér miluje Hviezdne vojny! Pozrite sa na tie ponožky

08.05.2017 15:21

Kanadský premiér Justin Trudeau prezradil, že patrí k fanúšikom Hviezdnych vojen. Urobil to pri nečakanej príležitosti - pri diplomatickom rokovaní s írskym premiérom Endom Kennym.

Kanadský premiér Justin Trudeau (vpravo) si...
Kanadský premiér Justin Trudeau (vpravo) si podáva ruky s írskym kolegom Endom Kennym. A predvádza svoje hviezdne ponožky.
(Kliknutím na obrázok zväčši, otvoriť v novom okne)
Autor: SITA/AP, Paul Chiasson

Keď si s ním sadol na fotenie do hlbokého koženého kresla, boli pod jeho nohavicami vidieť jasne farebné ponožky s motívom robotov R2-D2 a C-3PO z Hviezdnych vojen. Jedna bola žiarivo žltá, druhá modrá a v kombinácii s tmavým oblekom boli neprehliadnuteľné. Ako napísal denník The New York Times, 4. máj nebol len stretnutím Trudeaua s Kennym, ale aj medzinárodným dňom Hviezdnych vojen.

Práve 4. mája, ktorého výslovnosť v angličtine má najbližšie ku slávnej vete z Hviezdnych vojen „May the Force be with you“, sa fanúšikovia obliekajú ako rytieri rádu Jedi z hviezdnej ságy a zdravia sa onou vetou: Nech ťa sila sprevádza.

A 4. mája sa nejednalo iba v Montreale, ale aj v USA, kde prezident Donald Trump prijal austrálskeho premiéra Malcolma Turnbulla. Logicky sa mali všetky oči uprieť na prvú dámu Melanie, ktorá sa dostavila na slávnostnú večeri v asymetrických jasne žltých šatách od Diora cez jedno rameno. Bol to ale Trudeau a jeho ponožky, o ktorom sa podľa NYT hovorilo viac.

Premiér hrdo umiestnil fotografiu nôh na so slovami: Toto sú ponožky, aké hľadáte. Podľa newyorského denníka je Trudeau zjavne z novej generácie štátnikov, dokáže ísť s dobou a chápať svojich voličov. Nie je nad to prihlásiť sa k masovo sledovanému filmu a presvedčiť tým občanov, že zdieľate ich hodnotový systém.

#fanúšik #Hviezdne vojny #ponožky #Star Wars #Justin Trudeau
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak nebudete riskovať, nič nedosiahnete, premýšľajte o tom.
Prezistite si svoje možnosti a podľa nich sa...

+ Uvoľnite sa a zabudnite na problémy, netrápte sa neustále.
Ak niečo chcete, choďte si za tým, nenechajte...