Conneryho pištoľ z prvej bondovky ide do dražby, čaká sa obrovská suma

Pištoľ, ktorá bola použitá v prvom filme o Jamesovi Bondovi, pôjde v decembri do dražby v USA. Odhaduje sa, že sa predá za 150 000 až 200 000 dolárov, informovala v utorok tlačová agentúra AFP.

12.11.2020 12:00
Herec Sean Connery ako James Bond na zábere z... Foto: SITA/AP, Victor Boynton
Sean Connery ako James Bond Herec Sean Connery ako James Bond na zábere z pauzy nakrúcania bondovky Goldfinger v roku 1964.

Nedávno zosnulý škótsky herec Sean Connery, predstaviteľ Jamesa Bonda, sa s predmetnou zbraňou objavil v snímke Dr. No (1962). Ide o poloautomatickú pištoľ typu Walther PP nemeckej výroby. Jej verzie si zahrali vo všetkých ďalších pokračovaniach.

„Silueta agenta 007 držiaceho v ruke túto pištoľ sa stala najikonickejším obrazom bondoviek a jedným z najrozpozna­teľnejších odkazov pop-kultúry všetkých čias,“ uviedol Martin Nolan, výkonný riaditeľ aukčného domu Julien's Auctions.

Túto deaktivovanú ručnú palnú zbraň – jednu z dvoch použitých v Conneryho debutovej bondovke – vlastnil pôvodný zbrojár produkčného filmového tímu až do roku 2006, keď ju predal na aukcii za nezverejnenú sumu. Avizovaná dražba sa bude konať online 3. decembra v kalifornskom Beverly Hills.

Medzi viac než 500 ponúkanými predmetmi budú aj iné filmové memorabílie – letecká prilba, ktorú mal Tom Cruise vo filme Top Gun (1986) či kožená motocyklová bunda, ktorú nosil Arnold Schwarzenegger vo filme Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991).

Premiéra najnovšej bondovky – poslednej pre hlavného predstaviteľa Daniela Craiga – bola odložená pre pandémiu COVID-19. Snímka s názvom No Time To Die (Niet času zomrieť) má prísť do kín v apríli budúceho roku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Sean Connery #pištoľ #dražba #Dr. No

+ Začnite viac chodiť pešo, prospeje to vášmu zdraviu.
Neznepríjemňujte si prácu, kvôli neprajným kolegom....

+ Energiu vám odoberá váš partner, robte s tým niečo.
Nemračte sa, usmejte sa a všetci vám radi pomôžu....