Film so scénami sexu medzi dvoma mužmi na Akropole pobúril Grékov

V Grécku vzbudil rozruch krátky film so scénami sexu medzi dvoma mužmi natočený na aténskej Akropole. Časť Grékov tvorcov ostro kritizuje a ministerstvo kultúry rozhodlo, že začne vo veci vyšetrovanie, uviedla agentúra AFP.

13.01.2022 09:20
shutterstock 591272060 Foto:
Nakrúcanie na Akropolise, ktorého výsledkom bol krátky film so sexuálnymi scénami, pobúrilo Grécko.
debata (2)

Autori označili tridsaťšesťminútový film so scénami s homosexuálnym stykom za politický akt a Akropolu za symbol gréckeho nacionalizmu. Natáčalo sa zrejme počas bežnej otváracej doby antickej pamiatky.

„Archeologický okrsok Akropola sa neprepožičiava aktivizmu ani žiadnej inej aktivite, ktorá nectí a uráža pamiatky,“ vyhlásilo grécke ministerstvo kultúry. Jeho vedenie nariadilo prešetriť okolnosti natáčania snímky.

Tvorcovia filmu uviedli, že ich dielo je politickým aktom. Podľa nich je Akropola symbolom gréckeho nacionalizmu, patriarchátu a kultu antiky. Poukázali, že niektorí ľudia stále čelia na verejnosti kvôli svojej sexualite útokom.

Kréta, dovolenka, leto, čln, loď, more, cestovanie, ostrov, plavba, pláž Čítajte viac Ani Parthenón, ani Akropola. Najzaujímavejšia pamiatka Grécka je na Spinalonge

„Ako Grék sa za to hanbím,“ uviedol na adresu krátkeho filmu predseda združenia gréckych hercov Spyros Bibilas. Počínanie tvorcov kritizoval aj odborový zväz múzejných kustódov. Podľa agentúry AFP tak urobil v snahe predísť kritike zo strany verejnosti, že zamestnanci nedostatočne strážia archeologické pamiatky. „Stále existuje problém so stavom personálu v múzeách a v archeologických parkoch, čo je spôsobené tým, že ministerstvo financií takmer nikdy neschváli nábor ďalšieho personálu,“ uviedli odborári.

Krátka snímka sa prvýkrát premietala v polovici decembra na univerzite v Solúne. Pozornosť médií a verejnosti ale vzbudila až po tom, čo bola na začiatku januára zverejnená na internete. Na zábere je vidieť súlož dvoch mužov, okolo ktorých stojí skupina ľudí, ktorá ich kryje. V pozadí sú vidieť aj bežní návštevníci Akropoly, informovali grécke médiá.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Grécko #vyšetrovanie #homosexualita #nakrúcanie #pobúrenie #styk #Akropolis

+ Dostatok spánku je kľúčom k regenerácii tela a mysle.
Nezabudnite navštíviť salón krásy, peniaze ste si...

+ V tento deň vás čakajú vyšetrenia, ktorým by ste sa najradšej vyhli.
Zoberte si voľno a oddýchnite si, navštívte...