Spor Scarlett Johanssonovej o milióny dolárov za Čiernu vdovu je urovnaný

Americká herečka Scarlett Johansson a spoločnosť The Walt Disney Company oznámili, že dospeli k dohode v súdnom spore týkajúcom sa uvedenia filmu Black Widow (Čierna vdova) súčasne do kín i na strímovacej platforme Disney+.

02.10.2021 10:30
Scarlett Johansson, Black Widow/Natasha... Foto:
Scarlett Johansson ako Black Widow.
debata

Johanssonová v lete zažalovala spoločnosť Disney, lebo súčasným uvedením jej najnovšieho filmu do kín i na internetové platformy ju údajne pripravila o podiel na zisku. Ten sa totiž viaže na tržby z premietania filmu v kinách.

Film Review - Black Widow Čítajte viac Ide o milióny! Scarlett Johanssonovej sa nepozdávajú jej zárobky za Čiernu vdovu Sága o superhrdinoch Čierna vdova mala byť pôvodne uvedená na trh už vlani, ale v dôsledku pandémie choroby COVID-19 sa niekoľkokrát odložila. Nakoniec sa začala premietať v júli, pričom súčasne v kinách i na kanáli Disney+. Hollywoodska hviezda tvrdí, že jej spoločnosť Marvel Studios, ktorú vlastní spoločnosť Disney, sľúbila tradičné uvedenie snímky – najprv do kín. To podľa nej znamená, že predtým, než spoločnosť začne film strímovať na iných platformách, uplynie istý čas obvykle tri mesiace.

Johansson uviedla, že zmena tejto stratégie predstavuje porušenie zmluvy, ktoré ju pripravilo o milióny dolárov. Spoločnosť Disney namietala, že herečkina sťažnosť je neopodstatnená. Okrem toho spoločnosť poukazovala aj na herečkin postoj a jej „bezcitné ignorovanie závažných a dlhotrvajúcich globálnych dôsledkov pandémie“.

Vo štvrtok však obe strany uviedli, že svoj spor urovnali. Podmienky dohody neboli zverejnené, dodala agentúra AFP. Obe strany súčasne deklarovali, že sa tešia na ďalšiu spoluprácu pri nových projektoch.

debata chyba
Viac na túto tému: #Scarlett Johansson

+ Neprestávajte cvičiť, začiatky máte úspešne za sebou tak pokračujte.
Nesťažujte sa na šéfa, ak ste...

+ Nepodceňujte pohlavné choroby, navštevujte pravidelne lekára.
Neviete sa rozhodnúť pre kúpu vhodného...