Vnučka amerického prezidenta Joea Bidena Naomi bude mať svadobnú hostinu v Bielom dome. V oficiálnom sídle prezidenta USA sa doteraz konali len štyri svadobné recepcie, táto bude piata. Novomanželia ju plánujú na november.
Dvadsaťosemročná Naomi Biden je absolventkou práva na Kolumbijskej univerzite a dcérou Huntera Bidena, prezidentovho syna. Jej vyvoleným je o štyri roky mladší študent práv na Pensylvánskej univerzite Peter Neal, zasnúbili sa vlani v septembri.
Zatiaľ poslednú svadobnú hostinu v Bielom dome mala v roku 2008 Jenna Bush Hager, dcéra vtedajšieho prezidenta Georgea Busha. O niečo početnejšie ako hostiny boli v Bielom dome svadobné obrady, celkom ich tu bolo 18. Prvá sa konala v roku 1812, kedy si sestra prvej dámy Dolley Madison brala Thomasa Todda. Najhonosnejšia bola podľa BBC svadba dcéry prezidenta Ulyssesa Granta z roku 1874. O dvanásť rokov neskôr sa vo svojom vlastnom sídle ženil prezident Grover Cleveland. V Bielom dome sa vydávali aj dcéry prezidentov Lyndona Johnsona alebo Richarda Nixona.

Zatiaľ posledná svadba sa na adrese 1 600 Pennsylvania Avenue konala v roku 2013 a ako jedna z mála sa netýkala prezidentovej rodiny. Ženil sa dvorný fotograf prezidenta Baracka Obamu Pete Souza.