Kráľ Karol III. je hospitalizovaný v rovnakej nemocnici ako princezná Kate. Camilla bola po jeho boku

Britského kráľa Karola III. v piatok dopoludnia prijali do súkromnej nemocnice v Londýne, kde sa podrobí operácii zväčšenej prostaty. Oznámil to Buckinghamský palác.

26.01.2024 13:02
Britain Royals Foto: ,
Kráľ Karol III. na zábere z decembra 2023.
debata (7)

Karol III. (75) podstúpi liečbu na Londýnskej klinike, kde sa po operácii brucha zotavuje aj princezná Kate, ktorú kráľ po príchode navštívil.

Princezná Kate  koláž Čítajte viac Pozrite sa do súkromnej nemocnice, kde sa lieči princezná Kate! Poskytuje luxus 5-hviezdičkového hotela

„Kráľa dnes ráno prijali do londýnskej nemocnice na plánovanú liečbu… Jeho Veličenstvo by sa chcelo poďakovať všetkým, ktorí mu počas uplynulého týždňa poslali svoje priania, a s potešením konštatuje, že jeho diagnóza má pozitívny vplyv na povedomie o verejnom zdraví,“ uviedol vo vyhlásení Buckinghamský palác. Na paparazzi záberoch vidieť, že v aute vedľa neho sedí jeho manželka, kráľovná Camilla.

zväčšiť Kráľ Karol III. a jeho manželka na ceste do... Foto: Profimedia
karol III Kráľ Karol III. a jeho manželka na ceste do nemocnice.

Karol III. nastúpil na britský tron pred 16 mesiacmi. Nezhubné ochorenie mu diagnostikovali 17. januára na vyšetrení, ktoré vyhľadal pre pociťovanie príznakov. Pred zákrokom zrušil svoje plány a lekári ho požiadali, aby odpočíval.

Karol III. počas korunovácie za britského kráľa...
Kráľ Karol III. je korunovaný korunou svätého...
+6Britský kráľa Karol III. po korunovaní za...

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #kráľ Karol III.