Prekvapivé rozhodnutie, tieto Vianoce budú iné: Aj kráľovnú Alžbetu straší omikron!

Britská kráľovná Alžbeta II. strávi tohtoročné Vianoce na Windsorskom hrade, a nie vo svojom sídle Sandringham na východe Anglicka, kde mala vo zvyku zvyčajne pred vianočnými sviatkami odcestovať.

21.12.2021 09:30
APTOPIX Britain Royals Coronation Street Foto: ,
Kráľovná Alžbeta II. na zábere z návštevy Manchesteru.
debata

Informovala o tom v pondelok agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroj z paláca. Podľa tohto zdroja 95-ročná panovníčka svoje rozhodnutie učinila po dôkladnom zvážení a z preventívnych dôvodov v čase, keď sa v Británii rýchlo šíri nový variant koronavírusu omikron.

Nemenovaný zdroj dodal, že počas Vianoc navštívia Windsor členovia kráľovskej rodiny, pričom budú dodržiavané všetky príslušné opatrenia. Minulý týždeň kráľovná z preventívnych dôvodov zrušila predvianočný obed s rodinou.

Britain Queen Čítajte viac Strach o zdravie kráľovnej? Alžbeta II. na poslednú chvíľu zrušila účasť na pietnej spomienke

Členovia britskej kráľovskej rodiny zvyčajne trávia vianočné sviatky vo svojom vidieckom sídle Sandringham v grófstve Norfolk. Na Štedrý deň sa obdarúvajú darčekmi a na Prvý sviatok vianočný sa zúčastňujú na bohoslužbe v miestnom kostole.

Od začiatku pandémie kráľovná Alžbeta II. prebývala hlavne na hrade Windsor. Jej manžel princ Philip zomrel v apríli tohto roku po viac ako 70 rokoch manželstva.

debata chyba
Viac na túto tému: #rodina #Vianoce #kráľovná Alžbeta II. #Windsor

+ Zamyslite sa nad momentálnou situáciou a správajte sa podľa nej.
Uzavretie významného obchodu zlepší vašu...

+ Odpočinok je tak isto dôležitý ako tréning.
Ak skutočne chcete a ak sa snažíte, všetko stihnete bez problémov....