Na deťoch robí naša spoločnosť šialený experiment, hovorí Penelope Cruz. Toto je dôvod, prečo by sa chcela vrátiť v čase

Presne o mesiac a jeden deň oslávi okrúhle jubileum, španielska superstar Penelope Cruz však neustále potvrdzuje, že v duši nezostarla. A s nadšením sa vracia do obdobia svojej mladosti.

28.03.2024 00:00
Penelope Cruz Foto: ,
Španielska herečka Penelope Cruz prišla na prehliadku Chanel Jeseň/Zima 2024-2025.
debata (1)

V rozhovore pre magazín V Magazine, ktorý s ňou robila speváčka Dua Lipa, sa priznala, že má veľkú slabosť pre obdobie konca 80-tych a začiatku 90-tych rokov. V tom čase rodáčka z Madridu štartovala svoju kariéru a pripísala si na konto niekoľko výnimočných úloh.

Penelope Cruz Čítajte viac Ďalší hollywoodsky zázrak prírody? Budúci rok ju čaká okrúhla 50-ka, španielska kráska je vedľa mladých hviezdičiek ako rovesníčka

Bolo to však aj obdobie, na ktoré veľmi nostalgicky dnes spomína a ku ktorému sa opakovane vracia – napríklad aj vizuálne a v rámci odevnej estetiky. To potvrdilo aj fotenie, ktoré vzniklo pre časopis a v ktorom štylizovali Cruzovú pred objektívom Jacka Bringlanda do podoby sexy rebelky z „tých rokov deväťdesiatych“.

Penelope Cruz na 30. ročníku SAG Awards.
Herečka Penelope Cruz v kreácii Chanel Haute...
+26Herečka Penelope Cruz zavítala na Gotham...

„Mám pocit, že som z estetického hľadiska uviazla v 90-tych a tiež koncom 80-tych rokov,“ uviedla v spomenutom rozhovore držiteľka Oscara. „Z mnohých dôvodov mi tie časy chýbajú, ale páči sa mi aj štýl fotiek. Cítila som sa tak uvoľnene, skúšala všemožné pózy a pohľady. Keby som mohla, bola by som takto oblečená každý deň,“ komentovala samotné fotenie herečka.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa V Magazine (@vmagazine)

Následne však dodala, že okrem módy jej z minulého storočia chýba aj balans, ktorý vtedy podľa nej spoločnosť mala vo vzťahu s technológiami. „V 90. rokoch bola vo vzťahu s technológiou dobrá rovnováha. Ako všetko pred smartfónmi, pred sociálnymi sieťami, som presvedčená, že toto všetko za to nestojí. Nemám pocit, že naše mozgy sú na to pripravené, najmä u tínedžerov alebo detí. Je to taký šialený experiment, ktorý spoločnosť robí na najmladších ľuďoch a láme mi to srdce,“ uviedla Penelope Cruz.

Herečka Anna Geislerová na návšteve v redakcii Pravdy. Čítajte viac Som očkovaná odhaliť manipuláciu aj zastrašovanie, vraví Anna Geislerová. Strach uznávam iba, ak je užitočný

Herečka je mamou 13-ročného syna Lea a 11-ročnej dcéry Luny, ktorých otcom je jej manžel Javier Bardem. Dvojica deti chráni pred médiami a vôbec neprezentuje na verejnosti alebo v rámci spoločenských podujatí či premiér. Ako Penelope chráni svoje ratolesti pred modernými technológiami, však neprezradila.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Penelope Cruz #rozhovor #technológie #nostalgia

+ Vyvážená strava a pohyb sú základmi vášho dobrého zdravia.
Ukážte čo dokážete, neskrývajte si nápady len pre...

+ Udržiavajte telo v tom najlepšom stave, nech príde čokoľvek.
Nikto nemôže za vaše zlyhania, len vy sami....