Veselý Sam Hawkins z filmov o Vinnetouovi oslavuje! Pomaly sa blíži k stovke

Nemecký herec Ralf Wolter, ktorý sa 26. novembra dožíva 95 rokov, sa preslávil rolou Sama Hawkinsa vo filmoch o Vinnetouovi zo 60. rokov.

26.11.2021 00:00
Ralf Wolter Foto:
Ralf Wolter ako Sam Hawkins a Lex Barker ako Old Shatterhand v roku 1965.
2

Celkom si zahral vo viac ako sto snímkach a úspešný bol aj na doskách berlínskych divadiel a kabaretov. Pred kamerou sa Wolter naposledy objavil v roku 2012 v nemeckej komédii „Bis zum Horizont, dann links!“.

Wolter sa narodil v Berlíne v umeleckej rodine, jeho otec bol kabaretný a varietný herec, spevák a akrobat. Po štúdiách herectva začínal v divadle, pred kamerou na seba prvýkrát výraznejšie upozornil v americkej komédii Billyho Wildera Raz, dva, tri (1961). O rok neskôr sa prvýkrát objavil vo svojej najslávnejšej úlohe, a to v prvej mayovke Poklad na Striebornom jazere. Ním stvárnený Sam Hawkins bol zábavný až smiešny veterán občianskej vojny nosiaci parochňu, pretože ho skalpovali Indiáni. Bol aj prvým učiteľom Old Shatterhanda na Divokom západe a od neho tiež pochádza Old Shatterhandovo meno, ktoré znamená „Drviaca ruka“.

zväčšiť Ralf Wolter na archívnej snímke zo 60-tych rokov. Foto: Profimedia
Ralf Wolter Ralf Wolter na archívnej snímke zo 60-tych rokov.

Hawkinsa si zahral v šiestich mayovkách a ďalších televíznych filmoch a seriáloch, Wolter ale nechýbal ani vo filme Žut (1964) ako Hadží Halef Omar, verný sluha Old Shatterhanda v Oriente, kde hrdina Divokého západu vystupoval pod menom Kara ben Nemsí. A v roku 1972 sa objavil po boku Lizy Minnelliovej a Michaela Yorka v úspešnom muzikáli Kabaret.

Maria Versini Čítajte viac Zomrela Vinnetouova sestra Nšo-či, krásna Francúzka Marie Versini

Svoju odvrátenú tvár ukázal život populárnemu hercovi v roku 2002, kedy Wolter zavinil pri nehode smrť troch ľudí. Wolter na diaľnici medzi Hamburgom a Berlínom uviazol so svojim autom v dopravnej zápche spôsobenej zúžením jazdných pruhov kvôli stavbe na ceste. Nechcelo sa mu ale čakať a otočil auto do protismeru. Protiidúce vozidlá museli prudko brzdiť a do jedného osobného auta najazdil poľský kamión. Traja starší ľudia zostali vo vozidle na mieste mŕtvi. V roku 2003 mu súd za to vymeral trest desať mesiacov podmienečne.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #výročie #Ralf Wolter
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezanedbávajte svoje telo a zdravie pre pracovné povinnosti.
Zjednodušte si všetko čo môžete, avšak spravte to...

+ Nezabúdajte na zdravú stravu a dostatočný príjem tekutín.
Zle ste odhadli situáciu, teraz budete musieť všetko...