Bude to paráda! Kráľovnej k jubileu zaspieva Diana Ross aj Rod Stewart. A príde aj...

Organizátori koncertu na počesť tzv. platinového jubilea britskej kráľovnej Alžbety II. zverejnili zoznam účinkujúcich.Ešte minulý týždeň o ňom informovala stanica BBC.

, 24.05.2022 00:00
2021 MTV Video Music Awards - Arrivals Foto: ,
Speváčka Alicia Keys (na snímke s manželom Swizz Beatz) bude jednou z účinkujúcich.
debata

Slávnostné podujatie s oficiálnym názvom Platinum Party at the Palace, ktoré sa uskutoční 4. júna pred Buckinghamským palácom v Londýne – panovníčkiným sídlom -, bude pripomienkou 70. výročia jej nástupu na trón.

Medzi avizovanou dvadsiatkou umelcov figurujú mnohé známe mená, pričom ide o zástupcov viacerých hudobných generácií. Pozornosť v zozname určite upútala americká hudobná diva Diana Ross či britský spevák Elton John. K nim by sa mal pridať aj Rod Stewart, Nile Rodgers či domáca kapela Duran Duran.

Elton John svoje vystúpenie pre kráľovnú nahrá... Foto: Shutterstock
ELTON JOHN Elton John svoje vystúpenie pre kráľovnú nahrá vopred.

Príležitosť vystúpiť na koncerte dostane aj George Ezra, len 28-ročný spevák a skladateľ z britského Hertfordu a z Ameriky na koncert tiež priletí speváčka Alicia Keys. Diváci koncertu sa potom dočkajú aj dvojice svetoznámych skladateľov, ktorí by mali uviesť svoje najznámejšie muzikálové a filmové melódie. Ide o Andrewa Lloyda Webera a Hansa Zimmera.

Jemma Melvin Čítajte viac Citrónový múčnik je oficiálny dezert osláv Alžbety II. Jeho príprava? Zvládne ju vraj každý

Hlasy z paláca hovoria, že samotná kráľovná sa veľmi teší aj na vystúpenie formácie Queen, ktorá vystupuje s americkým spevákom Adamom Lambertom. Queen údajne patril medzi obľúbené skupiny britskej panovníčky ešte v časoch, keď v ňom pôsobil zosnulý spevák Freddie Mercury.

Všetky vystúpenia okrem jediného by mali prebehnúť naživo. Vopred nahraný bude koncertný vstup od Eltona Johna, pretože spevák je momentálne na európskom turné.

Bývalá futbalová hviezda David Beckham. Foto: SITA/AP, Alberto Pezzali
Britain Wimbledon Tennis Bývalá futbalová hviezda David Beckham.

Okrem hudobníkov počas galavečera vystúpia aj filmové, televízne a športové hviezdy, ako Sir David Attenborough – známy enviromentalista a dokumentarista, bývalý futbalista David Beckham, tenistka Emma Raducanu, herec a spisovateľ Stephen Fry či herečka Julie Andrews. Niektoré z nich budú prítomné osobne, iné iba sprostredkovane.

Britain Royals Čítajte viac Ale veď to je... kráľovná! Alžbeta II. poriadne prekvapila - prišla, kde ju nečakali!

Dvaapolhodinový koncert bude jedným z vrcholov osláv jubilea, ktoré sa uskutočnia počas predĺženého víkendu. Odohrá sa na troch pódiách, jeho súčasťou budú aj 3D projekcie na fasáde paláca. Programom budú sprevádzať moderátori Kirsty Young a Roman Kemp. Koncert budú naživo vysielať BBC One, BBC Radio 2 a BBC iPlayer.

V publiku bude 22 000 ľudí, pričom 10 000 vstupeniek bolo poskytnutých verejnosti. Viac ako 7500 vstupeniek organizátori rozdali pracovníkom v kritickej infraštruktúre, príslušníkom ozbrojených síl, dobrovoľníkom a charitatívnym organizáciám.

Alžbeta II., ktorá v apríli oslávila svoje 96. narodeniny, je najdlhšie vládnucou britskou panovníčkou. Jej manžel, princ Philip, zomrel vlani vo veku 99 rokov, dva mesiace pred dosiahnutím storočnice.

VIDEO: Vojvodkyňa, matka aj módna ikona Catherine Middleton

Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #oslavy #jubileum #Diana Ross #kráľovná Alžbeta II. #účinkujúci
Flowers

+ Teplotné výkyvy by vám nemali spôsobovať výrazné zdravotné ťažkosti.
Dajte prednosť domácej kvalite pred...

+ Pri šoférovaní zvýšte pozornosť, nezabúdajte na bezpečnostné pásy.
Prepadne vás chuť robiť vianočné...