Chcú zabiť kráľa a zmariť korunováciu! Vychádza nová kniha s Jamesom Bondom, Karol III. sa vraj na nej zasmeje

Pri príležitosti sobotňajšej korunovácie Karola III. britským kráľom vyjde nová kniha o slávnom agentovi 007 britskej tajnej služby.

04.05.2023 12:00
Kráľ karol III. Foto: ,
Kráľ Karol III. počas návštevy sýrskej diaspóry - komunity, ktorej členovia sa spojili v poslednýcch dňoch, aby pomohli svojim krajanom po zemetrasení v Sýrii.
debata

James Bond sa v nej postaví zloduchovi, ktorý chce zmariť korunováciu, a zachráni kráľa. Knihu s názvom V službách Jeho Veličenstva napísal Charlie Higson. Do predaja prichádza vo štvrtok, uviedla v stredu agentúra DPA.

Príbeh sa začína v deň vydania románu, teda dva dni pred korunováciou. Bohatý excentrik, ktorý sa považuje za následníka trónu, najal tím žoldnierov, aby kráľa pri korunovačnom obrade zabili. Agent 007 je na poslednú chvíľu vyslaný, aby smrtiaci plán prekazil. Názov knihy odkazuje na román V službách Jej Veličenstva od Bondovho duchovného otca Iana Fleminga, ktorý vyšiel pred 60 rokmi.

Britain Royals Funeral Čítajte viac Čo s ním spraví koruna? Princezná Anne prehovorila, môj brat trochu trénoval, viete, čo máte čakať...

Higson, ktorý napísal niekoľko kníh o dobrodružstvách mladého Bonda, bol prvýkrát poverený Flemingovými potomkami, aby vytvoril román o dospelom agentovi. Pôvodne mal výťažok z knihy putovať na konto kráľovskej charitatívnej organizácie Prince's Trust. Podľa Higsona sa však kráľovskej rodine zdala zápletka príliš citlivá, a preto sa palác nakoniec rozhodol nespolupracovať.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kaleb Smith (@kbsmithwrites)

Šesťdesiatšty­riročný autor si je však istý, že Karol III. mu román nebude vyčítať. „Je to šikovný muž, má zmysel pre humor a je aj Bondovým fanúšikom,“ povedal Higson v rozhovore pre britský denník The Times. „Možno sa jedného dňa stretneme a porozprávame sa o tom.“

635364628 Čítajte viac Agent 007 má povolenie zabíjať už 60 rokov, teraz sa hľadá nový herec

Kráľovská rodina je pravidelným hosťom slávnostných premiér filmov o Jamesovi Bondovi, píše DPA. V čase, keď Karol III. mal ešte titul princa z Walesu, sa často zúčastnil na nakrúcaní, vrátane zatiaľ posledného filmu o agentovi 007 Nie je čas zomrieť.

Bondov zatiaľ posledný predstaviteľ herec Daniel Craig pri príležitosti olympijských hier v Londýne v roku 2012 natočil s vlani zosnulou kráľovnou Alžbetou II. video, v ktorom panovníčku dopraví na štadión vrtuľníkom. Alžbetin herecký výkon vtedy ocenila aj Britská akadémia filmovej a televíznej tvorby (BAFTA).

Pozrite si archívnu galériu z premiéry ostatnej bondovky Nie je čas zomrieť
Vojvodkyňa Kate vyzerala úchvatne v zlatých...
Herec Daniel Craig na premiére bondovky Nie je...
+26Herečka Ana de Armas v kreácii Louis Vuitton.
debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #príbeh #korunovácia #James Bond #vydanie #korunovácia Karola III.

+ Skúšajte nové športy, aby ste našli svoju vášeň a zlepšili kondíciu.
Dávajte pozor na svoje úspory, nemíňajte...

+ Starnutie zvládate ťažko, no kozmetickými zákrokmi si nepomôžete.
Plánujte rozpočet, aby ste mali prehľad...