Za celý život zjedol vyše 34 000 hamburgerov. Mnohí si mysleli, že už budem mŕtvy, hovorí dozorca z väznice zamilovaný do fast-foodu

Američan Don Gorske za celý život zjedol vyše 34 000 kusov hamburgerov známych ako Big Mac.

06.03.2024 00:00
Don Gorske Foto:
Don Gorske na zábere z roku 2001, keď aj televízne štáby a médiá prišli zaznamenať jeho hamburger číslo 18 000. Odvtedy ich počet takmer zdvojnásobil.
debata

Sedemdesiatročný muž sa tak stal jedným z mála ľudí, ktorým sa zápis v Guinnessovej knihe rekordov darí udržať niekoľko desiatok rokov, a to aj vďaka tomu, že denne zje v priemere dva hamburgery z fastfoodového reťazca McDonald's, uviedol denník The Guardian.

Na to, že sa Gorske so svojím polstoročia starým zvykom jesť každý deň Big Mac dožije 70 rokov, si stavil málokto, poznamenal denník. No zníženie počtu zjedených hamburgerov na dva denne (namiesto skorších deviatich), vynechanie hranoliek a každodenná šesťkilometrová prechádzka mu nielen pomohli stať sa sedemdesiatnikom – ale tiež mu umožnili rozšíriť svoj rekord v počte zjedených Big Macov za život na viac ako 34 000.

potraviny, jedla, fast food, rýchle občerstvenie Čítajte viac Hodila jej do tváre misku s horúcim jedlom. Súd vymyslel dobrý trest, žena pôjde makať do fast-foodu

„Mnoho ľudí si myslelo, že už budem mŕtvy,“ povedal Gorske v rozhovore zverejnenom Guinnessovou knihou rekordov, ktorá je známa tým, že vedie databázu viac ako 40 000 svetových rekordov.

Podľa denníka je ťažké vyjadriť, aký zásadný význam má McDonald's a jeden z jeho najznámejších hamburgerov pre identitu väzenského dozorcu vo výslužbe z Fondu du Lac vo Wisconsine. A to aj napriek dlhodobým varovaniam odborníkov, ktorí tvrdia, že pravidelná konzumácia rýchleho občerstvenia, vrátane McDonald's, môže prispievať k pribúdaniu na váhe, obezite, srdcovým chorobám a ďalším zdravotným problémom, pretože jedlá sú napumpované kalóriami, sodíkom, cukrom a tukom.

Gorske uviedol, že jeho láska k Big Macom začala hneď, ako si 17. mája 1972 dal svoj prvý. „V tej chvíli som si povedal: ‚Budem ich jesť pravdepodobne do konca života‘,“ povedal. Dodal, že od tej chvíle ich začal aj počítať. Od prvého Big Macu si každý deň schováva účtenky aj obaly.

deti, obed, jedáleň, strava, výživa Čítajte viac Ako sa naozaj stravujú slovenskí školáci? Koľko ich pravidelne raňajkuje? Ako často konzumujú fastfood?

Gorske hovorí, že jeho mama si robila starosti, keď videla, ako jeho fascinácia Big Macom prekvitá, a snažila sa ho usmerniť tým, že ho prinútila sľúbiť, že každý deň zje aj jedno jedlo iné ako Big Mac. Ale v roku 1981 ho prestala nútiť, aby tento sľub splnil.

Gorske na vrchole svojej záľuby jazdil do McDonald's každý deň, objednal si až deväť Big Macov a každý z nich zjedol. V pobočke fast-foodového reťazca, ktorá je najbližšie jeho domu, je na jednej zo stien vystavený jeho portrét, a na parkovisku tejto reštaurácie vraj dokonca požiadal svoju ženu Mary o ruku. Teraz zvyčajne chodí do McDonald's dvakrát týždenne, objednáva si zásoby Big Macov a – po tom, čo zje jeden čerstvý – si ich berie domov, aby si ich ohrial v mikrovlnke, keď má hlad.

10 dôvodov, prečo vaše špagety carbonara nechutia ako v Taliansku Čítajte viac Varíte ich celé roky zle, toto je skutočný recept na špagety carbonara, tvrdí historik. Talianski krajania mu želajú smrť aj väzenie

Toto úsilie vyvrcholilo tým, že v roku 1999 získal zápis v Guinnessovej knihe rekordov za počet zjedených hamburgerov za celý život. V roku 2011 prekonal hranicu 25 000 kusov. V priebehu minulého roka zjedol 728 Big Macov, teda necelé dva denne, a zvýšil tak svoj celkový počet na 34 128. Chuť na hamburgery ho vraj stále neprešla a tvrdí, že má veľa miesta na ďalšie.

Čo spôsobí v našom tele fast-foodová strava? Pozrite si rozhovor s odborníkmi
Video
Zdroj: TV Pravda
debata chyba
Viac na túto tému: #muž #rekord #Guinessová kniha rekordov #hamburger

+ Do nového dňa vstúpite s prvkami mierneho únavového syndrómu.
Nesnažte sa zarobiť viac ako váš partner, dokážte...

+ Premena tréningu na hru zvyšuje záujem a dlhodobú angažovanosť.
Pravidelné poplatky neodkladajte na neskôr,...