Alec Baldwin sa zúčastnil na súkromnom obrade na pamiatku zastrelenej kameramanky

Petíciu za zákaz ostrých strelných zbraní pri nakrúcaní filmových scén a za lepšie pracovné podmienky pre štáby podpísalo do nedele popoludnia viac než 18.000 ľudí.

26.10.2021 10:00
Prop Firearm Movie Set Foto: ,
Pietne miesto za zosnulú kameramanku Halynu Hutchinsovú v Albuquerque v Novom Mexiku.
debata

Ide o reakciu na incident, pri ktorom americký herec Alec Baldwin počas nakrúcania scény do westernu Rust smrteľne zranil kameramanku a poranil režiséra.

Pietne miesto za zosnulú kameramanku  Halynu...
Pietne miesto za zosnulú kameramanku  Halynu...
+4Pietne miesto za zosnulú kameramanku  Halynu...

„Neexistuje nijaké ospravedlnenie, že sa niečo také stane v 21. storočí,“ píše sa v texte petície, ktorú inicioval scenárista a režisér Bandar Albuliwi. Dave Cortese, demokrat zvolený do kalifornského Senátu, vydal v sobotu vyhlásenie, v ktorom poukázal na „alarmujúce“ pracovné podmienky a porušovanie bezpečnosti pri práci počas filmových a divadelných produkcií vrátane „zbytočne rizikového používania ostrých strelných zbraní“.

Alec Baldwin sa stretol s manželom a synom zastrelenej kameramanky

Dodal, že má v úmysle presadiť návrh zákona zakazujúceho ostrú muníciu vo filmových scénach v Kalifornii.

zväčšiť Alec Baldwin sa stretol  s manželom  Halyny... Foto: Dsanchez / BACKGRID / Backgrid USA / Profimedia
baldwin Alec Baldwin sa stretol s manželom Halyny Hutchinsovej, fotografi ich zachytili na ulici v Santa Fe.

V reakcii na tragédiu, ktorú Baldwin nechtiac spôsobil, sa produkcia úspešného policajného seriálu The Rookie rozhodla pre okamžitý zákaz použitia ostrej munície pri nakrúcaní. Niektorí ľudia z prostredia filmového priemyslu však uviedli, že použitie zbraní pri nakrúcaní nie je problém.

Alec Baldwin Čítajte viac VIDEO+FOTO: Objatia plné smútku. Alec Baldwin sa stretol s manželom a synom zosnulej kameramanky

Shi Lian Huangová, ktorá je prvou profesionálnou zbrojmajsterkou v Hollywoode, na svojom konte na sociálnej sieti Twitter napríklad napísala, že pracovala na stovkách filmových scén s použitím zbraní, ktoré sa zaobišli bez incidentov, lebo sa dodržiavali prísne bezpečnostné protokoly a používali ochranné kryty.

Prop Firearm Movie Set Čítajte viac Šok a zármutok! Alec Baldwin sa už vyjadril k tragédii

„Tragédia, ktorá sa udeje týmto spôsobom, popiera všetko, čo viem o zaobchádzaní so zbraňami vo filmových scénach,“ napísala. Pripustila, že pri nakrúcaní filmu Rust možno neboli dodržané „tie najzákladnejšie, najštandardnejšie bezpečnostné postupy. A že nikto napriek tomu výrobu (filmu) nezastavil“. Baldwin spolupracuje s policajným vyšetrovaním, ktoré sa zameralo na špecialistu zodpovedného za zbraň a asistenta režiséra, ktorý ju pred nakrúcaní osudnej scény hercovi odovzdal.

Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust" v...
Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust" v...
+4Miesto nakrúcania westernu s názvom "Rust v...

V nedeľu sa Baldwin v meste Santa Fe zúčastnil na neverejnom spomienkovom obrade za 42-ročnú Halynu Hutchinsovú, ktorú vo štvrtok počas nakrúcania jednej zo scén smrteľne postrelil do hrude. Zranený bol pritom aj režisér Joel Souza (48), ktorý bol po krátkej hospitalizácii z nemocnice prepustený. Medzičasom organizácia International Cinematographers Guild Local 600 zorganizovala na internete zbierku s cieľom získať finančné prostriedky na podporu rodiny Hutchinsovej, ktorá s manželom Matthewom vychovávala deväťročného syna.

Americký filmový inštitút (AFI) zriadil na počesť Hutchinsovej štipendium na podporu začínajúcich kameramaniek.

debata chyba
Viac na túto tému: #Alec Baldwin
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nepodliehajte smútku a depresiám, ak môžete vycestujte k priateľom.
Finančné možnosti sa krátia a vy si začnete...

+ Pocítite bolesť v hrdle, ihneď začnite s liečbou a uvarte si zázvorový čaj.
Pri čítaní knihy vás napadne dobrý...