Bezpečnostný koordinátor filmu Rust uzavrel dohodu o vine a treste

Sudca v americkom štáte Nové Mexiko prijal v piatok dohodu o vine a treste, ktorú s prokurátorom uzavrel bezpečnostný koordinátor nízkorozpočtového filmu Rust. Pri natáčaní tohto filmu zastrelil herec Alec Baldwin kameramanku.

03.04.2023 12:00
Rust, nakrúcanie Foto: ,
Archívny záber z miesta Bonanza Creek Ranch v Santa Fe, kde sa v roku 2021 nakrúcal film Rust a kde došlo k nešťastiu, pri ktorom zahynula kameramanka Halyna Hutchinsová.
debata

Ako píše agentúra AFP – Dave Halls, ktorý bol tiež asistentom režiséra, podal Baldwinovi nabitú zbraň, ktorá napokon vystrelila a smrteľne zranila kameramanku Halynu Hutchinsovú. Pri incidente utrpel zranenia aj režisér Joel Souza. Halls (63) Baldwinovi povedal, že zbraň je bezpečné použiť.

Podľa dohody o vine a treste nebol Hallsovi udelený trest odňatia slobody. Za nebezpečné zaobchádzanie so smrteľnou zbraňou však dostal šesťmesačnú podmienku. Halls zároveň v dohode súhlasil, že bude svedčiť v akomkoľvek budúcom súdnom konaní spojenom s nehodou.

Alec Baldwin Čítajte viac Baldwinov western, pri ktorom zomrela kameramanka, začnú opäť nakrúcať. Dokončíme jej víziu, tvrdia producenti

Podľa dokumentov zo súdu nabila zbraň filmová zbrojárka Hannah Gutierrez-Reed. Tá následne nabitú zbraň podala Hallsovi, ktorý ju skontroloval, aby sa uistil, že náboje neobsahujú strelný prach. Podľa prokurátorky Kari Morrisseyovej bol Halls „poslednou líniou obrany“ na natáčaní, pričom zlyhal, keď nedokázal skontrolovať všetky náboje v zbrani a potvrdiť, že neobsahujú strelný prach.

Baldwin a zbrojárka Gutierrez-Reed čelia v súvislosti s nehodou obvineniam zo zabitia. V prípade uznania viny im hrozí až 18 mesiacov väzenia a pokuta 5000 dolárov.

Alec Baldwin Čítajte viac Alec Baldwin chce očistiť svoje meno! Podáva žalobu v súvislosti s tragédiou pri nakrúcaní filmu Rust

Baldwin (64) opakovane uviedol, že členovia štábu mu povedali, že zbraň nie je nabitá. Nehoda spôsobila v Hollywoode šok a viedla k výzvam na úplný zákaz skutočných zbraní na natáčaniach. Podľa odborníkov však už existujú prísne bezpečnostné pravidlá pre zaobchádzanie so zbraňami, ktoré však boli odignorované.

debata chyba
Viac na túto tému: #Alec Baldwin #koordinátor #dohoda o vine a treste #Rust

+ Nečakajte na niečo čo nepríde, buďte realista a robte preto všetko.
Nové príležitosti na zvýšenie príjmov sa...

+ Existuje mnoho spôsobov ako si pomôcť, myslite nato.
Ak sa vám niečo nepáči, povedzte to, hlavne nebuďte ticho....